Lžíci nebo lidově řečeno bagr používá asi každý. Každý má také jiné priority a potřeby a podle toho vybírá svojí lžíci. Od plastové, dřevěné, hliníkové, nerezové až po titanové. 

Dnes bude řeč o titanové skládací lžíci. Upřímně nemám skládačky moc rád, je tam sice úspora místa, ale díky skládacímu mechanismu je tam zase něco, co se může pokazit.

Dlouhou dobu používám titanový sporkod firmy Light My Fire. Je lehký, odolný a na většinu jídel stačí. Někdy mi však vadí jeho délka a tak jsem pošilhával po skládací lžičce.

A jak nemám rád ty skládačky tak jsem dlouho vybíral a zkoušel pevnost, až mne zaujala lžíce Keith Titanium.

Je malinká, velmi lehká jen 22 g a dost odolná. Skládání je jednoduché a po zajištění posuvkou drží dobře. Klidně s ní můžete vyhloubit únikový tunel z vězení. ☺

Cena je vyšší, ale vyplatí se to. Do lžíce se vejde hodně potravy a snadno se udržuje a myje. Stačí jen otřít nebo opláchnout v horké vodě.

Lžíce je tvrdá a tak dávejte pozor, pokud používáte nádobí s nepřilnavým povrchem. Tam opravdu pozor, ať si nádobí nepoškrábete.

Titan je nezávadný, nevadí mu vysoké teploty a nebojí se ani mrazu ani myčky. Proti plastu a hliníku je podstatně odolnější a proti nerezu o polovinu lehčí. Značka ideál ☺.

U titanu ještě chvilku zůstanu, protože mám dvě sady titanového nádobí na test. Ale o tom až v některém z příštích článků. 

Titanová lžička si u mne našla svoje místo.

Schválně si zajděte na nějakou prodejnu, kde mají titanové nádobí, věřím, že Vás to také nadchne.

Hezký den přeje Kraken 

Sdílet

5 komentářů

  1. Nechápu jak někdo může mluvit o odolnosti lžíce, je tak tenka, že se prohýbá zatlačením palce na lžíci. Hloubit s ní nějaký tunel si nedovedu představit. Čekal jsem, že titan je pevnější.

Zanechat komentář