Někdy na začátku roku 2018 jsme dali do prodeje řetězovou pilu Nordic Pocket Saw. 

Rozjela se vlna spekulací, zda se vyplatí do ní investovat, a jestli nestačí nějaká levnější.

Vždy jsem trpělivě odpovídal na dotazy, ano Nordic Pocket Saw má víc zubů, je ostřejší a pevnější atd.

No nedalo mi to a na internetu jsem pořídil „no name“ řetězovou pilu v ceně, cca 500 Kč a pak jsem k tomu přidal i ruskou řetězovou pilu také v podobné ceně. Přihodil jsem mojí Nordic Pocket Saw a vyrazil směr les☺.

Natrefil jsem na místo, kde asi půl roku leží pokácené buky o průměru 12 – 15cm a řezal a řezal a řezal.

Neřezal jsem proto, abych něco dokázal sobě, já vím, že je prostě Nordic Pocket Saw lepší. Ale chtěl jsem    to ukázat i ostatním. Z obrázku ty rozdíly nejsou tak patrné. Takže doporučuju mrknout na video. 

Každopádně udělám malý popis každé pily zvlášť.

Délkou a váhou jsou si podobné. 

Nordic Pocket Saw

Je na první pohled lépe udělaná, broušení, pevnost v kloubu a popruh. A hlavně obal s průvlekem na opasek. 33 oboustranně broušených zubů. Do dřeva se zakusuje dobře a ubírá opravdu hodně materiálu při řezání. 

„Nona name“ řetězovka

Absence obalu, vůle ve spojích, popruh je hodně tenký a šití popruhu mizerné. Pouze 11 zubů, které trochu řežou, ale spíš kloužou po dřevě.

Na první pohled je znát, že tohle je nic moc. 

Ruská řetězovka

Plastová madla, která se při záběru prohýbají. Je to řetězovka a není. Spíš to vypadá jako plátky klasické pily. Malý šraňk (rozchod zubů) a také nejsou moc ostré.

V řezu si musíte dávat pozor, aby se řetěz nekroutil.

Porovnání 

Ruská pila nechává tenký řez, a občas se tam kroutí a zasekne. „No name“ řetězovka nejde moc do řezu, je to na videu krásně vidět. Když řežete, tak musíte víckrát tahat, aby byl výsledek jako u Nordic Pocket Saw. Ta se s chutí zakusuje do všeho. Vše drží jak má. Tuhle pilu stále vozím u sebe a beru na různé kurzy a ukázky a už prošla mnoha rukama. Stále je to nástroj, zahřeje Vás hned dvakrát. Jednou když budete dřevo řezat a podruhé, když s ním budete topit. Váha 132g mi nepřijde tolik a hlavně ta skladnost a výkon je super. 

Ještě padl od lidí návrh, porovnat Nordic Pocket Saw s pilou Silky Bigboy. Ano slibuju, že bude. Máte se na co těšit, vezmu metr a stopky a vše natočím, aby se neřeklo, že podvádím. 

Pilu si můžete prohlédnout, vyzkoušet na prodejnách Bushcraftshop v Praze na Václavce 28 a v Šumperku Jesenická 22 anebo na eshopu www.bushcraftshop.cz

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

3 komentářů

  1. Sawas.. (Krakenovi dik za srovnavaci test)
    sam vlastnim NPS (Nordic Pocket Saw) zhruba od unora 19′. Bylo mi nejdriv lito uvalit tolik penez za neco, co jsem nemel ani v ruce a nebyla moznost si pilu prohlednout na vlastni oci.. Ale! Po XYte jsem se dokopal / zainvestoval a dnes vim, ze jsem udelal dobre!
    Predchozi pily byly tak akorat ostre na par treku a financne jsem prezvykal cenou tri NPS, abych se mohl spokojene hrat u plapolajiciho ohne delsi cas venku.. Pilu jsem nijak nesetril – pri rekonstrukci jsem s ni rezal i latky z peti palet a v lese mokre drevo,co bylo potreba zrusit. Narezala se toho teda fakt dost a jeste nebylo treba ji brousit zuby. Reze stale jako drak a s klidem ji mohu doporucit.
    Jednu zasadni vec ale musim pripomenout. Pokud se vam podari si poranit ruku, tak se moc nenarezete.. NPS lze pouzit i jako ramovou pilu, ale da to praci.

Zanechat komentář