Mít tašku přes rameno na těch pár věcí a netahat zbytečně batoh. Taková byla naše idea. Představa byla jasná, také v materiálech bylo jasno, voskované plátno, hovězí kůže a mosaz.

Najít na trhu vhodné materiály byl ale celkem problém. Voskované plátno jsme sehnali až v daleké Anglii, proběhlo ušití pár kousků a už nastal problém. Ten spočíval v dodávkách materiálu.

Mezi námi čekat půl roku na dodávku voskovaného plátno bylo moc. Takže se začalo experimentovat. Různé druhy plátna, různé druhy vosku a několik desítek způsobů nanášení. Nebudu Vás dál napínat. Kolegové v šumperské dílně, po mnoha litrech kávy a kolikrát zapatlaní od vosku až po uši našli ten správný postup.

Správnou kombinaci materiálu, vosku a způsobu nanášení. Výsledkem bylo pár testovacích produktů, batohy, brašny a další věci. Po několika měsících testování spatřil světlo světa první produkt, oficiálně zařazený do e-shopu www.bushcraftshop.cz

Jedná se tedy o brašnu z voskovaného plátna, voskováno a pak ušito u nás v České republice.

Popis

Taška je jednoduchého střihu, s jednou hlavní komorou, v zadní části se skrytou kapsou na doklady a podobné věci. Ta je chráněná zipem a překrytá légou. Při nošení je u těla a zloděj nemá šanci se k dokladům dostat. 

Popruh, na kterém se taška nosí, je široký 25 mm a dá se nastavovat pomocí mosazné přezky. 

Rozměr tašky je 320x240x50mm. Pokud si neumíte představit jak je malá, nebo spíš velká, tak pár příkladů.

Vejde se tam asi15 kusů časopisů velikosti A4 nebo notebook o velikosti 15,6 palce.

Plechovek s fazolemi tam dáte devět kusů, těch pivních pak osm kousků.

Vejde se třeba i bochník chleba a litrová termoska s čajem a pár drobností. Když jsem dal do brašny pytlík, tak až po hrdlo brašny se vešlo 15 půllitrů vody neboli 7,5 litru vody. 

To si myslím, že k ukázce velikosti stačí☺.

Zpracování

Materiál je možná zbytečně silný, po navoskování drží taška tvar. Není to na škodu. Vypadá dobře, i když není úplně plná.

Šití je velmi pevné, můžete v tom přenášet kameny a nic se nestane. Nosný popruh je dostatečný. Horní víko se dá pojistit pomocí koženého pásku a mosazné přezky. V dolní části je logo JUBÖ. Jinak je brašna hladká, bez ozdob.

Díky voskování je nepromokavá, a i odolná proti nečistotám. Ty zůstanou na povrchu a dají se lehce setřít nebo umýt. Vosk může v létě povolit a taška bude měkčí a poddajnější. Toho můžete dosáhnout i horkovzdušnou pistolí nebo fénem. Po přejetí horkým vzduchem se vosk rozpustí a povrch se jakoby zacelí. Bude působit jednolitě.

Nebojte se, ono se to pak při používání zase rozláme. Mně se ten rozlámaný a ošoupaný vzhled moc líbí.

Vosk dodá už tak pevnému materiálu další odolnost.

Vše je pevně sešito a ještě olemováno. Lemovka je jediná věc, která není voskovaná. Je to polyester a ten se nedá voskovat.

Závěr

Pracovně tomu říkám „neprůstřelná taška“. V zimě není problém kamkoliv položit do sněhu, bláta je to fuk. Taška vše ustojí a ošetřování je jednoduché, stačí otřít nebo opláchnout. 

Pokud prší, tak mám své věci v suchu. Při deštích jsem tašku nechával na terase přes noc a ráno bylo uvnitř sucho. Do tašky také můžu nabrat vodu na uhašení ohně. Sice to malinko prokapává ven, ale vodu donesete třeba i na vzdálenost 300 metrů i víc. Asi ten tlak vody trochu pustí přes dírky po jehlách. Je to však minimální. 

Na to jak vypadá malá, tak pojme opravdu hodně věcí. Na jednodenní výlety ideál. 

Voskovaná taška se dělá ve třech barvách zelená, písková a červená.

<br />
<br />

Těšte se na další produkty, konkrétně na batohy.

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

6 komentářů

  1. incognitus maximus 15.3.2020 v 22.07

    Hezky, porad pouzivam zebradlo vz.58,nejlepsi design co znam, v modernich materialech je nejbliz britsky bandolier/ hoversac…

  2. Parádní taška. Chtěl jsem se ale zeptat, jestli v horku nebude vosk pouštět a nebude špinit oblečení?

  3. Taška je super, ale bohužel oblečení špiní. Hlavně to jde vidět na černé barvě. Mám anorak Pilgrim od Helikonu a při nošení tašky jsem měl vosk i na anoraku. Pokud by byla nějaká rada jak tomu předejít byl bych za ní rád. Jinak produkt je opravdu kvalitní.

Zanechat komentář