Padákovku neboli paracord zná asi každý. Originál se honosí nosností až 250 kg a to je sakra dost na takovou tenkou šňůru.

Použití je jasné, od stavby přístřešku, tvorbu pastí, opravy výstroje, až k nouzovému slanění nebezpečného úseku prudkého svahu a podobně. ( Pozor !!!  Není to horolezecké lano.)

O klasickém i micro paracordu jsem psal zde. 

Dnes se ale mrkneme na tenhle svítící kousek.

Nene, nesvítí zcela sám, potřebuje nějaké světlo do sebe nabrat. Nasvítit na denním slunci anebo svítilnou, pak už svítí sám a to tak, že dost.

Konec zakopávání o šňůru v kempu a podobně. Svítí fakt skvěle. Balík paracordu přivázaný k batohu skvěle signalizuje. Je vidět až na 40 kroků.

Chtěl jsem udělat dětem na batůžky svítící panáčky. Stáhnul jsem si návod a začal. Ano, přiznám se, použil jsem víc šňůry a nedržel jsem se návodu. 🙂 Ale to jedno je vážka a to druhé panáček. Kdo to vidí? Já ano a děti také, takže pohoda.

Mají svítící panáčky na batůžky, a kdyby bylo potřeba, tak ho můžou rozmotat a v každém je 1,7 metru paracordu.

Snažil jsem se nafotit i natočit glow paracord v noci, ale na živo to krásně září, z fotky to tak nevynikne.

Pokud si takového panáčka dáte do bivaku, hned rozzáří prostor a dá se při něm orientovat i bez použití svítilny a to se může v noci, když je člověk rozespalej hodit. 

Další využití? Jako značka – kde máte věci nebo právě jinou šňůru, na batoh, klíče, nůž,… no – však to znáte. Můžete to dát všude. 

Pokud rozmotám vážku tak mám dost paracordu na opravu boty, přivázání přístřešku, plachty, trojnožky, nebo i na tětivu luku, kdybych chtěl použít k rozdělání ohně bowdrill. Prostě kus paracordu se vždy hodí a proč by nemohl být jako ozdoba a ještě svítit? 🙂

Za mě musím říct, že svítící paracord je skvělá hračka, ale i praktický pomocník. 

Mrkněte do e-shopu, viz odkaz na další druhy a barevné provedení paracordu.

Hezký den přeje Kraken

Sdílet

4 komentářů

  1. Recenze i padákovka super.Neuvažujete o prodeji v metráži?Mně by se hodilo tak 5 metrů a pro zbytek nemám využití.Myslím že by to ocenilo víc lidí.Tak jen jako námět…

  2. Tome, jak dlouho to svítí? To v článku dost chybí! Představuju si, že po nasvícení baterkou to silně září tak max 5minut a pak to, třeba do rána, jen světluškuje. Jak je to, prosím tě?

  3. Tenhle glowcord jsem už taky používal. Měl jsem ho použitej na přichycení parkovacích hodin na stínítko v autě. Po cca roce se vnější oplet rozpad a vnitřek ok. Ale je fakt, že to nebylo zrovna standartní použití. Jinak na přívěšku je stále v dobré kondici:-)

Zanechat komentář