Kvalitní karabina se táborníkům a dobrodruhům vždycky hodí. Od zavěšení výstroje, natažení lana nebo paracordu na přístřešek, až třeba na zavěšení hamaky

Myslím si, že by taková věc neměla na batohu nebo brašně chybět. Zapomeňte na napodobeniny nebo pochybné hliníkové kousky, co unesou sotva váhu batohu. Pokud už nějakou věc s sebou tahám, tak chci, aby to něco vydrželo a dalo se použít na víc věcí. 

Protože se mi nechce běhat po obchodech a rád nakupuji na jednom místě, tak jsem se k téhle karabině dostal při nákupu hamaky od DD Hammock.

DDčko prodává tyhle karabinu pod svojí značkou, ale výrobcem je britská firma DMM, která je známá výrobou kvalitních doplňků pro horolezce.

Co mě jako lajka zajímá? 

Kolik karabina váží a kolik unese. Jedna karabina DD váží 35 g a to je malinko proti váze ostatního bushcraftového vybavení. Takže mít na batohu nebo brašně připnutou karabinu tolik nebolí. Nosnost, protože se tahle karabina používá na pověšení hamaky, tak předpokládám, že unese chlapa. Omyl, unese i vola 🙂 

Parametry 24kN při zavřeném zámku a 9kN při otevřeném jsou dost dobré. S tím volem to není nereálné. 1kN se rovná 100 kg.

Mě to unese, takže to mi ke klidu stačí.

Vlastně by se dala použít i k nouzovému slanění. No, prostě vydrží hodně.

Jako ke každému horolezeckému vybavení by se člověk měl i ke karabině chovat. Ona nepotřebuje žádnou speciální údržbu, ale je dobré si jí hýčkat a nebouchat s ní na zem a podobně. Já mám ty náhradní provlečené molle vazbou a je to v pohodě.

DD Hammock prodává tyhle karabiny v sadě dvou kusů, takže pak výsledná cena za kus je celkem fajn. 

Ještě by vás mohla zajímat velikost: 9,5 cm x 6 cm. Není ani veliká, a ani zbytečně malá. Dobře se ovládá i v rukavicích. Za mě prostě ideální kus vybavení. Také barva je pěkná buškrafťácká.

Hezký den přeje Kraken 

Sdílet

1 komentář

Zanechat komentář