logo

Bushcraftportal.cz

Sekáč od Krakena Raptoří dráp

20.09.2018 / Kategorie: Nástroje, Nože, Oheň, Přežití, dovednosti, Přístřešky, Ruční výroba (Nožíří), Vybavení, Výroba čepele nožů / Napsal: / Komentáře: 6

Vyrobit si pro sebe nůž, to je snad sen každého kluka. O nějaké kousky jsem se pokoušel už asi ve 13 letech z plechu, který jsem našel na chalupě. Pak někdy před deseti lety jsem si nožířinu osahával na různých nožířských akcích, srazech a workshopech.

Číst celé »

Výstava nožů Příbram 2018

14.09.2018 / Kategorie: Nástroje, Nože, Nožíři-představení, Ruční výroba (Nožíří), Sériová výroba, TIPY, Výroba čepele nožů / Napsal: / Komentáře: 1

Letošní příbramská výstava byla pro nás jednou z nejúspěšnějších výstav. Návštěvnost u našeho stánku byla neskutečná. U nás bylo plno od rána až do večera.

Číst celé »

Sekáč Golok od Condora

1.03.2018 / Kategorie: Nástroje, Nože, Oheň, Přežití, dovednosti, Přístřešky, Sériová výroba, Vybavení, Zbraně, pasti / Napsal: / Komentáře: 6

Nože od téhle firmy jsou známé svým dobrým poměrem cena – výkon. Jistě se na nich dá najít mnoho nedostatků nebo nedodělků. To lze brát jako prostor pro vlastní úpravu.

Číst celé »

Schrade SCHGK1 Gurkha Kukri Machete

7.07.2016 / Kategorie: Nástroje, Nože, Sériová výroba, Zbraně, pasti / Napsal: / Komentáře: 0

V dnešní recenzi vám ukážu mačetu od Schrade ve tvaru kukri.

Číst celé »

Zajímavý model sekáče od Jana Straky

26.10.2015 / Kategorie: Nože, Přežití, dovednosti, Ruční výroba (Nožíří) / Napsal: / Komentáře: 5

Honza mě poprosil o vyzkoušení tohoto kousku, do teď nevím jak ho pojmenovat a musím říct, že do bushcraftu moc nezapadá. Ale chtěl jsem ho vyzkoušet a Honza chtěl zpětnou vazbu.

Číst celé »

BK 10 – Becker Crewman

19.01.2014 / Kategorie: Nože, Sériová výroba / Napsal: / Komentáře: 3

Recenze na nůž, který jsme Vám půjčili na 14 dní….

Číst celé »

Mačeta Parang / Pracovní mačeta od nožíře Blacka

1.12.2013 / Kategorie: Nože, Sériová výroba, Vybavení / Napsal: / Komentáře: 16

Dostali jsme možnost otestovat 2 mačety od Romana Švarce (Blacka). S tím, že pokud vyhoví naším nárokům budeme je nabízet. Pokud Vás zajímá jak testy dopadly tak čtěte dál….

Číst celé »

Nože, které zná svět…

7.11.2013 / Kategorie: Nože / Napsal: / Komentáře: 3

Při svém hledání ideálních nožů na pobyt v přírodě jsem se nechal inspirovat třemi noži známých představitelů a propagátorů hnutí, nazývaného bushcraft.

Číst celé »