Jsem moc rád, že jsem měl možnost tuto pilu testovat po delší dobu. Hodně se mi osvědčila v zimních měsících kdy je opravdu potřeba hodně dřeva. Moc jsem se na ni těšil, protože jsem věděl, že není úplně obyčejná. Již předtím jsem měl možnost zkoušet pilu  Orikomi Arame 250 a ta fungovala bezvadně, tak jsem věděl že nic špatného to nebude, navíc se vyrábí v Japonsku a to by už bylo špatné kdyby i oni dělali nekvalitní věci. Než jsem pilu měl tak jsem o ní hledal nějaké informace a dost mě zajímalo jak se s ní bude řezat, protože má opravdu neobvyklý tvar pilového listu. Když jsem ji tedy poprvé vzal do lesa tak to řezání bylo opravdu jiné, chvíli si je potřeba zvyknout na kolíbavý pohyb. Ale jak mile si na to zvyknete tak se s pilou pracuje opravdu parádně. Velkou výhodou je, že se dobře zakusuje do dřeva a neskáče po oblém dřevě má mírně podbroušené zuby což hodně napomáhá při řezání a pila se ve dřevě tolik nesvírá.

SPECIFIKACE:

 • délka listu 330 mm,
 • celková délka 520 mm,
 • tloušťka listu 1 mm – 1,4 mm,
 • rozteč zubů 4 mm

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pilu jsem zkoušel jak na čerstvé tak na suché dřevo poradila si perfektně s oběma. Dobře si vedla při odvětvování i při kácení, opravdu je cítit, že má podbroušené zuby.

edauchiico

Vyzkoušel jsem hodně různých pil, ale tuhle jsem si nechal a stále ji používám.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jsem spokojený i s ergonomickou rukojeti PowerGrip Fit, je sice plastová a potažená slabou gumou, ale přesně to zabraňuje vyklouznutí pily z ruky. Používal jsem ji i v dešti, v rukavicích i bez nich a nemám rukojeti co vytknout. Na konci rukojeti je možnost provléct jistící šňůru, je tam na to udělané plastové očko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pila jde snadno rozmontovat pomocí mince já jsem použil dvacetikorunu, pilový list je samozřejmě výměnný a dokonce lze do této rukojeti vložit rovný pilový list z jiného druhu pily, který cesta dřeva také nabízí, ale samozřejmě potom Vám nebude sedět pouzdro.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pouzdro je z plastu a plně dostačuje. Je možné ho nosit na opasku a nebo zavěšené na batohu. Já jsem měl malou karabinku v tom otvoru a tím jsem si to jistil na batohu. Pila se do pouzdra zacvakne a drží dost na pevno což se mi líbí, protože když lezu špatným terénem tak se v tom neglondá a nedělá zbytečné zvuky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pilu určitě doporučuji, je výborným společníkem hlavně v zimě kdy je potřeba více dřeva. Při řezání se člověk vůbec nenadře a nemusí se bát, že by ji rozbil. Jednoduchá a funkční.

Zakoupit ji lze na www.cestadreva.cz

Sdílet

2 komentářů

 1. pěkná recenze.
  Nedalo by se udělat srovnání při řezání touhle pilou a tou pilou Orikomi Arame 250 ?
  Mám jí, tu skládací a tohle srovnání by mě hodně zajímalo.
  Díky

 2. Moc pěkný video.
  Tuto pilu vlastním a nemůžu si jí vynachválit, používám ji cca dva roky a jelikož se bavím mimo jiné rizikovým kácením, tak je používaná docela často. Tato pila má velice hladký řez, který již není potřeba jakkoli jinak upravovat. Rozhodně ji doporučuji každému, kdo chce kvalitní nástroj. Patří sice do vyšší cenové skupiny, ale rozhodně se vyplatí. A jedna důležitá věc : Tyto japonské pily se v řezu tahají, nikoli tlačí a jelikož tato konkrétní pila je prohnutá, řeže téměř sama a proto se nemusí na pilu tlačit.
  Přeji všem mnoho úspěchů při řezání 🙂

Zanechat komentář