Takové provizorní sedátko si asi vyráběl každý, napřed jsem tahal kus karimatky, pak skládací kus karimatky a nakonec jsem si nechal ušít jeden kousek v naší dílně.

Představa byla jasná, podprdelník musí být skládací a musí po rozložení akorát velký. Znáte to, čím víc místa ta věc zabere, tím méně často jí budete chtít tahat. Materiál je pevný KTX ze kterého děláme batohy a brašny a je voděodolný. Uvnitř je karimatka eva 10 mm a po složení se podprdelník sepne a pojistí drukem. Ve složeném stavu má rozměr 145 x 200 mm, tloušťka je 40 mm. V rozloženém pak 285 mm x 405 mm a to je myslím dostatečný rozměr i na větší zadek.

Zkoušel jsem větší i menší, ale tohle mi přišlo jako rozměrově nejlepší, ani velké a ani malé. Složený podsedák se vejde do boční kapsy batohu, pod víko batohu anebo i do boční kapsy kalhot. 

Jak už jsem psal na začátku, nechá se na něm sedět, klečet ale také se dá použít na servírování jídla, jako závětří k vařiči a podobně. Může také posloužit při převlékání jako podložka pod nohy. 

Testovací podprdelník jsem nosil celou zimu a několikrát jsem ho i pral v pračce. Lepší a šetrnější je vzít v ruce kartáčkem pod vodou. Na několika místech se mi ho podařilo lehce propálit od žhavíku, přeci jen tohle umělotina nezvládne. 

Chtěli jsme udělat ještě jednu variantu, která bude mechanicky odolnější. Další kousek je tedy z voskovaného plátna. Vnitřek menší gramáže a venkovní je opravdu hrubá a pevná plachtovina. Ta musí vydržet věky. Voskovaný materiál nesaje vlhkost a jednoduše se udržuje, stačí jen vyklepat a otřít. Je ale malinko těžší a dražší. Má však něco do sebe. Podprdelník z KTX materiálu váží 133 g a z voskovaného plátna 212 g. 

Pokud budete používat podprdelník jako závětří, tak se Vám bude hodit informace, že ten z voskovaného plátna drží lépe tvar a je tvrdý. 

Někdo může tvrdit, že je to zbytečná blbinka. Ale kdo nemá rád studený zadek nebo mokrá kolena, tak tomu se bude tento produkt líbit. 

Hezký den přeje Kraken 

Sdílet

5 komentářů

  1. Zdravím, je ten z voskovaného plátna odolný proti jiskrám z ohně? Zkrátka nepropálim to hnedka?

Zanechat komentář